Mistrovství ČR 2011, Vimperk

Dne 7.května 2011 proběhl na Zimním stadionu ve Vimperku XVIII. ročník MČR v mažoretkovém sportu jako součást soutěže mezinárodní asociace IMA. Ve Vimperku, v jednom ze 16 českých pořadatelských měst, se soutěž konala po osmé za pořadatelství Města Vimperk, Kalimera Vyškov, OS Mažoretky Hranice, STARZ Vimperk a ZŠ TGM Vimperk. Pro organizátory začala práce již 6. 5., kdy přijížděly soubory z Jirkova, Chomutova, Blatné, dostavili se také rozhodčí z Vyškova.

Dopolední program byl zahájen v 8:45 soutěžními výstupy sóloformací. Vimperský soubor Klapeto reprezentovaly mažoretky v kategorii kadetky trio s hůlkou ve složení K. Kysilová, B. Květoňová, N. Nová, které si svým výkonem vybojovaly 2. místo a postup do dalšího kola. 3. místo získaly A. Grulichová a D. Nováková, 4. místo A. Billová a A. Kučerová. S náčiním POM sólo obsadila 3. místo Karolína Vančurová, duo K. Vančurová a K. Kučerová bylo rovněž třetí. Velmi pěkné vystoupení s poměrně vysokým bodovým ohodnocením předvedla v juniorkách Michaela Czerwenková, barvy vimperských mažoretek hájila také v kategorii seniorek Dominika Chválívá, porota její výkon ocenila 3. místem. 2. místo v duu seniorek obsadily N. Lomnická a B. Voděrová.

Odpolední program byl zahájen slavnostním nástupem všech soutěžících mažoretkových skupin za doprovodu Dechového orchestru ZUŠ Vimperk pod taktovkou Petra Staňka a za účasti vedení města v čele s místostarostou Ing. Jaroslavou Martanovou.

FOTOGALERIE ZDE »

Soutěž skupin zahájily kadetky s hůlkou. Vimperské kadetky již při nástupu na soutěžní plochu dokazovaly, že se na své vystoupení důkladně připravovaly. Svou choreografií potěšily diváky, ale také přesvědčily porotu, jež ocenila jejich výkon 3. místem a bronzovými medailemi. Úspěch kadetek nastartoval i juniorky, které předvedly svou svižnou synchronní choreografii se zápalem, jenž dokazoval, že ani juniorky před soutěží nezahálely a pilovaly technicky náročná místa. Jejich výkon ohodnotila porota takovou výškou bodů, jež zajistila juniorkám 3. pozici. Seniorkám nezbývalo nic jiného, než se mladším mažoretkám ze souboru vyrovnat a podat takový výkon, kterým by za sebou zanechaly alespoň jedny konkurentky. Podařilo se. I seniorky si ze soutěže odnesly bronzové medaile a dobrý pocit z kvalitního výkonu.

V příjemné sportovní atmosféře pokračovala soutěž s náčiním POM, ve které se výrazně prosazovaly soubory Prezioso Blatná a TŠ STARDANCE Chomutov. Do semifinále skupin s hůlkou i POM postoupily díky bodovému hodnocení všechny zúčastněné soubory.

Děkujeme mažoretkám za skvělý sportovní výkon a jejich rodičům za shovívavost a podporu.