Aktuality

Talent okresu Prachatice

Dne 28. listopadu 2018 byly vyhlášeny Talentem okresu Prachatice dvě skupiny mažoretek Klapeto Vimperk. Ocenění získaly kadetky a seniorky za svá umístění na mažoretkových soutěžích v roce 2018. Kadetky vybojovaly 2. místo na Memoriálu Jiřího Necida ve Vimperku, seniorky se staly mistryněmi republiky, mistryněmi Evropy a prvními vicemistryněmi světa v miniformaci s náčiním flag.

Alžběta Rückerová

Celý článek...

 

Mažoretky Klapeto Vimperk

Soubor mažoretek je od září rozdělen do čtyř věkových kategorií – little kadetky, kadetky, juniorky a seniorky. Tréninky probíhají u jednotlivých skupiny v různé dny – pravidelně však v úterý a v pátek. Na tréninku se little kadetky zaměřují převážně na práci s batonem, tancují, dovádí, hrají hry. Kadetky pilují prvky flexibility, které se jim budou hodit do sestavy s pom. Juniorky se učí nové prvky s batonem a pomalu se seznamují i s prací s náčiním flag. Seniorky se tento rok věnují nejen nácviku nových sestav, ale jsou i asistentkami na trénincích kadetek a juniorek.

Nejstarší děvčata letos několikrát vystupovala – např. na předvánoční akci Uniwellu Zdíkov, na vyhlášení ankety Talent okresu Prachatice, na maturitním plesu prachatické pedagogické školy.

1. 12. 2018 seniorky absolvovaly na Moravě seminář, při kterém se naučily mnoho nových prvků, které využijí v nových sestavách, a postupně tyto dovednosti předají i mladším děvčatům.

Celý článek...

 

I letos mažoretky Klapeto na MS na nejvyšších stupních

Mistrovství světa v mažoretkovém sportu se uskutečnilo ve dnech 21. – 25. 8. 2018 v Praze. Soutěžním dnem kadetek a seniorek Klapeto byla sobota. Právě v tento den byly totiž na programu sestavy s náčiním flag a také disciplína classic baton. Na obě zmiňované kategorie se vimperský tým v současné době specializuje.

Mažoretky soutěžící v classic baton ukazují dvě choreografie – march a stage. Výsledky z obou sestav se sčítají a tvoří konečnou známku. Porota klade důraz především na pochod, klasické prvky s batonem a precizní řazení děvčat do tvarů.

Mažoretky soutěžící s flagem absolvují jednu sestavu. Zde rozhodčí sledují např. pohybovou průpravu děvčat, střídání tvarů a práci s praporem.

Jako první z našeho týmu se na půdě haly Královka představily kadetky. Absolvovaly defilé v délce 100 metrů a soutěžní choreografii na píseň Babeta. To vše v průběhu dopoledne.

Odpoledne se ke kadetkám připojily seniorky Klapeto Vimperk. Ukázaly celkem šest sestav. Tři sóla, dvě tria a jednu miniformaci.

Výsledky:

  • Miniformace senio flag (Nela Fleišmanová, Natálie Uhříčková, Alice Grulichová, Eliška Kubálková, Kristýna Sovová, Kristýna Sedláčková) – 1. vicemistryně světa
  • Trio senio flag (Kristýna Sedláčková, Kristýna Sovová, Eliška Kubálková) – 1. vicemistryně světa
  • Sólo junio flag (Natálie Uhříčková) – 1. vicemistryně světa
  • Classic kadetky baton – (Adéla Tonkovičová, Diana Izhboldina, Sára Sládková, Anna Kotrlíková, Barbora Hesová, Ema Veselá, Uyen Le Mai, Hoang Le Mai, Vanda Peková, Vilma Peková, Ester Kohoutová, Aneta Fričová, Sára Valičková, Eliška Častová, Eva Chrstošová, Kristýna Mojdlová )– 2. vicemistryně světa
  • Trio senio flag (Alice Grulichová, Nela Fleišmanová, Natálie Uhříčková) – 4. místo
  • Sólo senio flag (Nela Fleišmanová) – 7. místo
  • Sólo senio flag (Eliška Kubálková) – 9. místo

Všechna umístění našich děvčat mě velmi těší, protože konkurence rok od roku přibývá a je daleko těžší uspět.

Mistrovství světa bylo vrcholem soutěžní sezóny souboru. Ta byla velmi pestrá. Děvčata prošla kvalifikací, postoupila na mistrovství republiky a na mistrovství Evropy. Vimperský tým také spolu s dalšími subjekty pořádal Memoriál Jiřího Necida, kterým si připomněl 25. výročí své existence.

Od září vstupují mažoretky do nového soutěžního ročníku.

Děkuji všem, bez jejichž podpory by nemohla naše činnost probíhat – trenérkám, děvčatům ze souboru, rodičům, asistentkám, sponzorům, fotografovi. Velmi mě těší také komentáře příznivců mažoretek na sociálních sítích. Děkuji i za ně.

Alžběta Rückerová

Fotografie naleznete v naší >>fotogalerii<<

 
Více článků...