Aktuality

Memoriál Jiřího Necida - Infokanál Vimperk

 

Mistryně Evropy

Diplom16. června 2018 odcestovaly mažoretky Klapeto Vimperk do dějiště ME do chorvatské Crikvenice. Jejich soutěžním dnem byla neděle.

Nejprve se svou choreografií v dopoledním programu představilo duo mix (baton v kombinaci s pom) Natálie Uhříčková a Alice Grulichová. Následoval odpolední program a v něm jako první zástupkyně našeho týmu vystoupila Natálie Uhříčková v sóle s náčiním flag – věková kategorie juniorky. O pár čísel později ji napodobily Nela Fleišmanová a Eliška Kubálková – obě také se sólovou skladbou s náčiním flag – ve věkové kategorii seniorky.

Soutěž s flagy probíhala celé odpoledne a naše děvčata se v jeho průběhu představila ještě třikrát. Nejprve trio senio flag – Nela Fleišmanová, Alice Grulichová, Natálie Uhříčková, po nich hned další trio senio flag Eliška Kubálková, Kristýna Sovová a Kristýna Sedláčková.

 

Všechny výše zmíněné mažoretky společně zakončily celý soutěžní den – a vlastně i celý čtyřdenní soutěžní maraton – miniformací s náčiním flag.

 

 

Výsledky mažoretek Klapeto Vimperk na ME:

  • 5. místo – duo mix senio – Uhříčková, Grulichová
  • 1. vicemistryně Evropy – sólo flag junio – Uhříčková
  • 1. vicemistryně Evropy – sólo flag senio – Fleišmanová
  • 4. místo – sólo flag senio – Kubálková
  • mistryně Evropy – trio flag senio – Kubálková, Sedláčková, Sovová
  • mistryně Evropy – trio flag senio – Uhříčková, Fleišmanová, Grulichová (obě tria měla shodné bodové ohodnocení)
  • mistryně Evropy – miniformace flag senio – Grulichová, Sovová, Kubálková, Fleišmanová, Uhříčková, Sedláčková

Celý pobyt v Chorvatsku byl pro nás velmi příjemný. Moře, ubytování, krásné počasí, úspěšné absolvování soutěže, medaile. Vše proběhlo v pořádku i díky třem pánům - Bedřichu Kubálkovi, Michalu Gabauerovi a Petru Grulichovi. Dovezli nás do Chorvatska, byli našimi průvodci a pomocníky po celou dobu pobytu. Pan Kubálek vše také pomocí fotoaparátu zdokumentoval.

Dále děkuji mažoretkám za bezproblémový průběh celého pobytu a za vybojování cenných kovů pro náš tým.

Velké dík patří také rodičům děvčat, kteří nás ve všech aktivitách souvisejících s mažoretkami velmi podporují a vždy nám drží palce.

Alžběta Rückerová

Více fotografií naleznete v naší >>fotogalerii<<

 

Memoriál Jiřího Necida

Mažoretkové soutěž, která v názvu nese zakladatele tohoto sportu v ČR, se konala 2. června 2018 na Zimním stadionu ve Vimperku. Hlavním pořadatelem akce byla Česká federace mažoretkového sportu se sídlem v Praze.  Soutěž ve Vimperku organizovala Základní škola Tomáše Garrigue Masaryka ve spolupráci s Městským kulturním střediskem ve Vimperku a Městskými službami Vimperk. Spolupořadateli akce byly Mažoretky Klapeto Vimperk, které se také během soboty několikrát představily se svými choreografiemi. Největšího úspěchu na MJN dosáhly seniorky. Získaly pohár pro vítěze kategorie za choreografii s náčiním pom. Stříbro vybojovaly kadetky v disciplíně classic a littlekadetky za choreografii s náčiním baton. Plejádu druhých míst doplnilo seniorkovské trio Natálie Uhříčková, Nela Fleišmanová a Alice Grulichová za sestavu s náčiním flag. Na stupně vítězů, konkrétně na 3. místo, se postavila ještě Nela Fleišmanová za sólo s náčiním flag a také Natálie Uhříčková za sólo s náčiním flag (v mladší věkové kategorii než Nela). Bronz si vybojovalo i trio Kristýna Sedláčková, Kristýna Sovová a Eliška Kubálková za vystoupení s flagem. Další umístění našich děvčat můžete najít na webových stránkách soutěže. Na stejných stránkách – www.majoretsport.cz – lze vidět i celý záznam z MJN.

Zpestřením sobotní akce byla speciální disciplína určená pouze pro Memoriál Jiřího Necida, a to volba Golden Majorette. Děvčata starší 14 let se předem přes web do této soutěže přihlásila a během sobotního programu ve Vimperku musela absolvovat tři kola. Soutěžících dívek bylo celkem 15. V prvním kole o sobě mažoretky krátce pohovořily, ve druhém se jednotlivě při pochodovém defilé prošly před VIP porotou. Po tomto kole VIP porota vybrala osm děvčat, která poslala do finále. Ve finále předvedly dívky svou volnou disciplínu. Vimperk bude jistě na tuto volbu vzpomínat rád, protože vítězkou a Golden Majorette se stala Natálie Uhříčková, třetí skončila Nela Fleišmanová. Obě děvčata jsou součástí domácího vimperského týmu mažoretek. O umístění děvčat rozhodla VIP porota. Ta pracovala ve složení – Iveta Toušlová (novinářka, moderátorka), poslanec Poslanecké sněmovny ČR Ing. Jan Bauer, starosta města Vimperk Mgr. Pavel Dvořák, vedoucí Odboru školství, kultury a cestovního ruchu MÚ Vimperk Mgr. Zdeněk Kuncl, zastupitel Ing. Bohumil Petrášek, jednatel společnosti Energie AG Teplo Vimperk Ing. Miroslav Rys.

MJN byl také oslavou pro domácí tým, protože si v tomto roce připomíná 25 let své existence. Dagmar Rückerová založila soubor v červnu roku 1993. Prvním vystoupení mažoretek byl tehdy průvod městem a sloužil jako pozvánka na Školní slavnost ZŠ TGM.

Memoriál ve Vimperku trval celý den, zúčastnilo se ho cca 400 mažoretek z ČR a SR, které se předvedly ve 210 soutěžních disciplínách. Podle ohlasu diváků, vystupujících, vedoucích týmů i dalších účastníků soutěže proběhla akce na vimperském zimním stadionu na výbornou.

Děkujeme všem, kteří se na bezproblémovém chodu sobotního dne podíleli – pořadatelům ze ZŠ TGM Vimperk, žákům 9. B ze ZŠ TGM, pracovníkům Městských služeb Vimperk, paní Beckové (zaměstnankyni Městského kulturního střediska ve Vimperku), Jitce a Tomášovi Gabauerovým za občerstvení, Restauraci Stadion, Jakubovi a Karlu Zbíralovým za ozvučení, týmu Vysíláme živě pod vedením Ondřeje Veselého, Epigonu Vimperk, organizátorům z ČFMS -  Martě Pavelkové, Davidu Serafinovi a Marku Bobálovi, hlasatelce Haně Pregrtové, porotě pod vedením Moniky Bergerové a dalším.

Děkujeme také sponzorům: Jihočeskému kraji, Městu Vimperk, Městským službám Vimperk, Městským lesům Vimperk, Lesům ČR, MěKS Vimperk, IT Profi, Strojírně Vimperk, Agromontu Vimperk, Energii AG, Čevaku, Coop Jednotě, České spořitelně a Pizzerii Marco.

Alžběta Rückerová

Fotografie naleznete v naší >>fotogalerii<<

 
Více článků...